Hosting - instytycje publiczne i dane osobowe

Czy Ciebie też nurtują czasem  pytania, na które odpowiedzi zdają się być absurdalne? Co by było, gdyby każdy człowiek chciał wypłacić swoje pieniądze w banku? Czy bibliotece wystarczyłoby książek, gdyby wszyscy mieszkańcy miasta zechcieli w tym samym dniu wypożyczyć co najmniej jedną z pozycji? Czy policja poradziłaby sobie, gdyby w mieście wybuchła dużych rozmiarów awantura, a jej uczestnikami byliby wszyscy miejscowi ludzie? Co stałoby się, gdyby wszystkie urzędy straciły dane osobowe wszystkich Polaków? Wszystkie nurtujące, każdego z nas, pytania, to oczywiście tylko paradoksalne przypuszczenia i gdybania bez poparcia. Wszystkie te instytucje łączy jednak jedna wspólna cecha. Są to instytucje publiczne, zatem takie, których bezpieczeństwo powinno być na najwyższym poziomie, aby chronić to, co nie powinno dostać się w niepowołane ręce. Nierzadko słyszy się o próbach ataków na strony internetowe instytucji i urzędów. Jeżeli posiadają one usługi hostingowe świadczone na najwyższym poziomie i serwis działa nieprzerwalnie, to każdy taki atak zostaje udaremniony już na początki jakiejkolwiek próby podjęcia niebezpiecznych działań.


Wyjątkowa ochrona danych, a także bezpieczeństwo IT (teleinformatyczne), powinno stać się powodem, dla którego wybór hostingu nie powinien należeć do pochopnych decyzji.
Instytucje publiczne, które dbają o ochronę danych osobowych, powinny wybrać usługi hostingowe świadczone na najwyższym poziomie. Na co powinny zwrócić uwagę? To wskazówka przydatna także dla indywidualnych osób, które planują założenie jakiegokolwiek biznesu w sieci.
Przede wszystkim doradztwo – to firma świadcząca usługi hostingowe powinna być na tyle rzetelna, aby doradzić nam najlepszy serwer – świadczyć to będzie o osobach pracujących w takiej firmie, a poza tym zyskamy pewność, że dane, które powielane zostają na takim serwerze będą w stu procentach bezpieczne. Serwer powinien być niezawodnym i bezpieczny dostępem do utrzymywania zasobów informatycznych. Doradztwo obejmować powinno optymalizację wydatków związanych z utrzymywaniem zasobów, a także dodatkowe usługi, które będą odpowiednie dla naszego rodzaju działalności.


Zasoby powinny być przechowywane w jednym miejscu i u jednego dostawcy – zminimalizuje to ryzyko wycieku danych i ataków hakerskich. Firma hostingowa powinna czuwać nad sprawną, nieprzerwalną działalnością serwerów. A ewentualnie awarie powinny być wykrywane i jak najszybciej niewelowane. Prawidłowy system pracy serwerów, to priorytet.  I to, co powinno zainteresować nas najbardziej – wybrana przez nas firma powinna zapewnić wysokie standardy określone przepisami ustawy o ochronie danych osobowych, a także kopie bezpieczeństwa przechowywanych danych.


Dzięki symulacjom ataków, firma hostingowa, dostarcza nam konkretne informacje o wadach, lukach bezpieczeństwa. Zyskujemy wówczas zalecenia bezpieczeństwa, a one z kolei pozwalają na zminimalizowanie ryzyka związanego z kradzieżą danych, plików, czy ukrywanych przez nas treści  , z jednoczesnym uniemożliwieniem ich publikacji w sieci.

Menu